Šeštadienį Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje 2017 – Priekulėje – buvo karšta lyg pirtyje. Ne perkeltine, o tikrąja prasme. Iš visos Lietuvos į miestelį sugužėję Pirties bičiulių draugijos nariai Vingio parke užkūrė daug skirtingų pirčių – kiekvienam pagal poreikius ir pomėgius.

 

Daugiau informacijos rasite apsilankę čia.

Priekulės Vingio parkas

Priekulė

Miestas yra įsikūręs šalia vaizdingo Minijos upės vingio. Priekulė nuo 1540 m. buvo didžiausia gyvenvietė Klaipėdos krašte. Čia išryškėja Pamario kraštui būdinga miestelių architektūra.

Puikų įspūdį miestui suteikia Minijos pakrantės. Priekulės miestas ir apylinkės turtingos gamtos paminklais. Priekulėje, Minijos upės dešiniojo kranto vingyje, yra Vingio parkas. Parkas turi peizažinio stiliaus elementus ir užima nežymiai banguotą 13 ha teritoriją.

Šiandien miestas – vertingas architektūriniu, urbanistiniu požiūriu. XIX a. susiformavęs miesto centras būdingas tipiškam didesniam Mažosios Lietuvos miestui, o XVI a. pab. čia buvo įkurta seniausia Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų parapija.

Renginio tikslas – skatinti sveikos pirties kultūrą, gaivinti ir populiarinti senolių puoselėtas lietuviškos pirties tradicijas, griauti nusistovėjusius stereotipus ir pabrėžti pirties vietą šiuolaikiniame gyvenime.

Šventės lankytojai, kurių laukiame iš visos Lietuvos galės pasilepinti geru garu, masažais, grožio kaukėmis, pasivaišinti pirties arbata ir gauti žinių apie Lietuviškos pirties tradicijas bei sveikatinimo praktikas.

Lietuviškos pirties biciulių draugijos organizuojama šventė „Pirties diena“ – kol kas pati didžiausia šios tematikos šventė Rytų Europoje. Mūsų siekis – propaguoti nacionalinę vertybę – Lietuvišką pirtį.