„Pirties diena“ - tradicija gyva


Pirties entuziastai jau trečius metus dovanojo nekomercinį pažintinį-pramoginį renginį „Pirties diena“. Birželio 17 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, buvo galima pasimėgauti kvapniu garu, masažais, grožio procedūromis, išgirsti įdomių ir naudingų žinių apie pirtį. Lietuviškos pirties bičiulių draugija visa tai šventės lankytojams siūlė nemokamai, reikėjo tik įsigyti bilietą į muziejaus teritoriją.

 

Kaip ir pernai, pagrindinis šventės veiksmas kunkuliuovo Pirties kieme. Renginyje taip vadinosi gražus gamtos kampelis tarp Pravienos upelio šlaitų ir vingių, kur nuolat kūrenama pirties mėgėjų iniciatyva prieš kelerius metus atgaivinta tradicinė lietuviška dvigalė Dvaro pirtis.

 

Pirties kieme buvo galima pasikaitinti ne tik Dvaro, bet ir mobiliosiose pirtyse, pasilepinti masažais, kaukėmis, paskanauti pirties arbatos bei sveikuoliškų kokteilių. Nemokomos procedūros buvo tarsi degustacija: lankytojai galėjo ne tik patirti, bet ir pabendrauti su patyrusiais pirtininkais, pasisemti žinių.

 

2012 metais buvo įspūdingų naujovių. Renginio pradžioje pirtininkai pasiekė masiškiausio vanojimo rekordą. Agentūra Factum užregistravo Lietuvos rekordų knygoje faktą, kad vienu metu sustoję į ratą su vantomis vanojo vienas kitą 309 žmonės.

 

Buvo tęsiamos ir kitos šventės tradicijos.Netoliese esančiame muziejaus Klojimo teatre vyko konferencija, klausytojai išgirdo mokslinių pranešimų bei praktinės informacijos apie lietuviškos pirties tradicijas, pirčių architektūrą, krosnis, pirties kūrenimą bei poveikį sveikatai.

 

Čia pat vyko specializuotas kermošius – jame buvo prekiaujama pirčiai, masažams, grožiui bei sveikatai skirtais reikmenimis.

 

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai nėra profesionalūs renginių organizatoriai. Tai pirties mėgėjai, aukojantys savo laiką, išmonę ir jėgas, kad kuo daugiau žmonių pažintų ir pamiltų lietuvišką pirtį. Draugija yra atvira, visi norintieji kviečiami prisidėti prie pirčiuolių gretų. Pirties žinovai tikina: garas ne tik sušildo kūną, bet ir išvalo mintis, padaro žmones geresnius.

Pirties bičiuliai

Rekomenduojame apsilankyti