http://www.youtube.com/watch?v=fG6SDMNj1MI&feature=colike

„Pirties diena“ – didžiausias pirties kultūros renginys Rytų Europoje

Lietuviškos pirties bičiulių draugija

Likus mažiau nei savaitei iki Joninių (Rasų) lietuviškos pirties ir sveikos gyvensenos mėgėjų meka vėl taps Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse. Čia trečią kartą vyks šventė „Pirties diena“. Organizatoriai bus pasirengę ne tik palepinti lankytojus geru garu, masažais, grožio kaukėmis, pavaišinti pirties arbata, bet ir suteikti žinių apie mūsų pirties tradicijas bei sveikatinimo praktikas.

 

Šio pažintinio-pramoginio renginio iniciatoriai – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai. Jie šventę organizuoja  iš entuziazmo ir geranoriškumo.

 

2009 metais draugija muziejui padėjo atgaivinti unikalią dvaro pirtį. Greta jos, Pravienos upelio slėnyje, ankstesnėje šventėje rikiavosi kilnojamosios pirtys. 2011 metais be jų,  buvo pastatyta rekordinio dydžio pirtis palapinė, kurioje vienu metu galėjo pertis apie 100 žmonių. 2012 metų šventėje į pagalbą lietuvių pirtininkams žada atvykti kolegos iš Latvijos ir Rusijos.

 

 

Gražią praeities tradiciją primins ir šventės socialinis projektas „Susitikime pirtyje“. Jo tikslas – padėti dalintis savo pirčių šiluma ir jaukumu su kitais.

 

O štai vantų rišimo varžytuvėms lankytojai gali pasiruošti jau namie. „Originaliausios vantos“ rungtyje bus vertinamos atsineštos vantos,  o šventėje bus varžomasi rišant tradicines vantas iš beržo šakų.

 

Renginio lankytojus originalių pirties prekių gausa ir atrakcijomis stebins „Žaliasis kermošius“.

 

Bendraujame su kitų šalių pirtininkų organizacijomis, tad gerai žinome, kokie pirties renginiai vyksta svetur.  „Pirties diena“ – kol kas pati didžiausia šios tematikos šventė Rytų Europoje. Mūsų  siekis – propaguoti nacionalinę vertybę – lietuvišką pirtį, kurią dažnai pamirštame teigdami, kad turime suomiškas saunas ar rusiškas pirtis.

Pirties bičiuliai