Septintoji "PIRTIES DIENA 2016 - BŪK SVEIKAS", Birželio 11 dieną, Anykščiai

Bičiuliai aplankė Anykščius

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos 7 kartą organizuojama respublikinė šventė "Pirties Diena 2016 - BŪK SVEIKAS" šiais metais organizuojama Anykščių mieste birželio 11 d.

 

Ši pramoginė-pažintinė šventė skirta propaguoti Lietuvišką pirtį – kaip nacionalinę vertybę, skleisti sveikos pirties kultūrą, skatinti sveiką gyvenseną ir stiprinti bendruomeninius saitus. Renginys skirtas Pasaulinei sveikatingumo dienai. Šventė nuo 11 val. vyks Anykščiuose, Šventosios upės kairiojo kranto sveikatingumo take, Anykščių kempinge “Po žvaigždėm” ir Dainavos slėnyje.

Pažintinio-pramoginio renginio „PIRTIES DIENA“ iniciatoriai – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai. Mes šventę organizuojame iš entuziazmo ir geranoriškumo jau 7-tus metus iš eilės.Renginio tikslas – skatinti sveikos pirties kultūrą, gaivinti ir populiarinti senolių puoselėtas lietuviškos pirties tradicijas, griauti nusistovėjusius stereotipus ir pabrėžti pirties vietą šiuolaikiniame gyvenime.

Šventės lankytojai, kurių laukiame iš visos Lietuvos galės pasilepinti geru garu, masažais, grožio kaukėmis, pasivaišinti pirties arbata ir gauti žinių apie Lietuviškos pirties tradicijas bei sveikatinimo praktikas.

Šventės metu visi bus kviečiami į kūrybines dirbtuves, kur pirčių entuziastai ne tik iš Lietuvos atskleis įvairių pirties paslapčių: kaip teisingai susirišti vantą, kaip natūralią kosmetiką naudoti, kokios procedūros tinka pirtyje ir po pirties. Visi pasisėmę žinių iškart galės pasipraktikuoti pirtyse, kurių bus kaip niekada įvairių.

Geru garu vilios visas pirčių miestelis, „Didžioji pirtis“ su 8 tonų akmenų krūsnimi, vilna dengta karališko garo pirtis-jurta, svečių iš Latvijos kupolinė pirtis ir išradingiausių Lietuvos meistrų pagamintos mobiliosios pirtys, kurios specialiai šventei bus atgabentos iš skirtingų Lietuvos kampelių. Vienu metu pirtyse galės šildytis daugiau nei 150 lankytojų. O kur dar masažuotojus ir grožio specialistus apjungianti „Masažų sala“, pamokymai ir pranešimai.

Šventėje kiekvienas suras sau naudingos informacijos ir įdomios veiklos. Vertingų patarimų gaus pirtis besistatantieji, pirties procedūrų mėgėjai galės išmokti vanoti, nes patirtimi dalinsis geriausi Lietuvos pirtininkai, tarptautinių ir Lietuvos vanojimo čempionatų prizininkai.

Lietuviškos pirties biciulių draugijos organizuojama šventė „PIRTIES DIENA“ – kol kas pati didžiausia šios tematikos šventė Rytų Europoje. Mūsų siekis – propaguoti nacionalinę vertybę – Lietuvišką pirtį.