“Susitikime pirtyje” padės susirasti gero garo bičiulių

Turite pirtelę, kurios šiluma maloniai pasidalytumėte su kitais? Pasikviesti gero garo mėgėjų jums padės šventės “Pirties diena” iniciatyva “Susitikime pirtyje”.

"Susitikime pirtyje" - tai daugiau nei socialinė akcija ar projektas. Tai turėtų tapti nuoširdumo išraiška, nes pirtis - vieta, skirta burti ir dalintis. Lai tai būna ne tik skambus šūkis. Lai būtent čia susitinka seniai nesimatę draugai, kaimynai, ar tie, kurie vienas kitą mato kasdien, bet iki šiol taip ir neišdrįso įsiprašyti į svečius ar pakviesti sušilti”, - savo sumanymą pristato Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys Ignas Šalnaitis.

 

Idėja bus įgyvendinta tokiu būdu: renginyje "Pirties diena"  bus įrengta speciali informacinė lenta, kurioje kiekvienas galės prisegti savo kvietimą į pirtį (rašymo priemonėmis ir popieriumi aprūpins šventės organizatoriai). Prie lentos galės būti prisegtas ir reklaminis lankstukas, ir ranka užrašyta informacija, kur ir kada atvykti. “Tokių žinučių lauksime labiausiai, nes reklama mus supa kasdien, o juk taip norisi nuo jos bent trumpam atsikvėpti”, - aiškina Ignas.

 

Mintis panaudoti pirčių teikiamas galimybes bendruomenėms burti kilo prisiminus gilias lietuviškas tradicijas. Lietuvos kaimuose pirtį turėdavo ne kiekvienas ūkininkas, tad vienoje pirtyje prausdavosi kelios šeimos. Turimas pirtis kaimo bendrijos nariai kūrendavo iš eilės, o ateinantieji praustis atsidėkodavo atnešdami malkų.

 

Simbolinis malkų mokestis pirties šeimininkui – įprastas dalykas ir šiais laikais.

 

Jei “Susitikime pirtyje” idėja pasiteisins, tai bus ne vienkartinis projektas. Ši Iniciatyva bus perkelta į interneto tinklapį www.kvieciuipirti.lt - čia nuolatos žinutes galės skelbti svečių norintys pasikviesti pirčių savininkai.

 

“Pirtys gali paskatint  žmones bendrauti, kurti bendruomenes. Tad bičiuliaukimės, gaivinkime ir kurkime naujas tradicijas, dalinkimės šiluma ir susitikime pirtyje”, - kviečia akcijos sumanytojas.

 

Šiame stende lankytojai galės palikti informaciją apie savo senovinę pirtį.

Susitikime pirtyje stendas