Į „Pirties dieną“ – skanauti lapienės!


Penktus metus Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse įvykusi pažintinė-pramoginė šventė „Pirties diena“ su sveika pirtimi pažindino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus.

Nekomercinę šventę organizuojanti Lietuviškos pirties bičiulių draugija šiemet pristatė etnografinių šalies regionų pirtis, klubus, pirtininkus. Pravienos upelio slėnyje esančiame Pirties kieme veikė ne tik stacionari Dvaro pirtis, bet ir šimtavietė pirtis-palapinė bei įvairios mažesnės mobilios pirtys, kuriose buvo galima nemokamai pasimėgauti kvapniu garu, uosti vantų aromatus ir semtis pirtininkystės žinių.

Renginyje taip pat buvo mokoma vantų rišimo, vanojimo subtilybių, buvo galima sužinoti masažo paslapčių, išmėginti grožio procedūrų, įgyti naudingų žinių apie sveiką lietuvišką pirtį. Kaip ir kasmet, žolelių arbata ir sveikuoliški gėrimai šventės lankytojams nieko nekainavo.

„Pirties diena“ įvyko gegužės 31 dieną, Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, tad mažiesiems lankytojams taip pat buvo pasiūlyta švelnių pirties, masažo procedūrų, kitų pramogų. Juk kadaise būtent pirtyse naujagimiai išvysdavo pasaulį.

Antai Dvaro pirtyje be įprastinių garo vaišių įvairaus amžiaus lankytojams buvo organizuojamas vienas užėjimas tik kūdikiams ir jų tėveliams.

Šiais metais „Pirties dienoje“ dalyvavo ypač daug užsieniečių, nes pirmą kartą Lietuvoje vyko XVI tarptautinis pirties kongresas, kurio dalyviai atvyko į šventę. Kaip ir kasmet, renginio metu veikė pirties reikmenų kermošius.

 

Lietuviškos pirties bičiulių draugija dėkoja visiems ir linki gero garo!

 

Kiti mūsų organizuojami pirties renginiai 2014 metais:

 

Festivalis “Gintarinė baltija” (Palanga birželio 20-22 d.);

“Atvirų durų pirtyje šeštadienis” (visa Lietuva birželio 28 d.);

“Žvalumo diena” (Vilnius, VU Botanikos sodas liepos 12 d.);

Pirties stovykla (Telšių r. rugpjūčio 11-15 d.);

„Žemaitijos pirties diena“ (Telšių r. rugpjūčio 16 d.);

„Pirties garas 2014“ (Druskininkai, gruodis 13 d.).

 

Kviečiame tapti draugijos nariais visus kam patinka sveika lietuviška pirtis.

Daugiau informacijos www.pirtiesbiciuliai.lt