Šventės „veidas“ Mikas rengiasi „Vantų varžytuvėms“


Šis rimtas vyrukas su didžiule vanta glėbyje iš pradžių atsidūrė reklaminiame „Pirties dienos“ plakate. Vėliau sužiuro iš šventės kalendoriuko ir skrajučių, o dabar žvelgia ir į visus šios interneto svetainės lankytojus. 2010 metais pirmojoje „Pirties dienoje“ Rumšiškėse dalyvavęs mažasis kaunietis Mikas Gaižauskas  tapo ir šventės „veidu“, ir simboliu.

Rimto, šiek tiek nedrąsaus, įvairiausių šakelių vantą apsikabinusio, tautiškam įvaizdžiui artimo Miko nuotrauka tobulai įkūnijo pirmos viešos „Pirties dienos“ dvasią - rimtų ketinimų kupiną, bet dėl naujos patirties būkštaujančią, garsinančią lietuviškos pirties atributus ir tautinę kultūrą.

4,5 m. Miką, dalyvaujantį pernykštės šventės „Vantų varžytuvėse“, užfiksavo  budrus Lietuviškos pirties bičiulių draugijos fotometraštininko Audriaus Arlausko objektyvas. Renkant šių metų šventės simbolį šiai nuotraukai lygių nebuvo.

Berniuko mama Dovilė Gaižauskienė sako, kad dėl sūnaus atvaizdo šventei populiarinti nei ji, ne vyras neprieštaravo. Tėvams buvo smagu išvysti fotokadre užfiksuotą nekasdieniškai atrodančią atžalą - su vanta rankoje, senelio kepure ant galvos... „Toks tikras kaimo berniokas“, - juokiasi Dovilė ir spėja, kad ši netipiška sūnaus išvaizda ir buvo lemtinga renkant „veidą“ „Pirties dienai“.

Kauniečių Gaižauskų šeima savo pirties neturi, bet, kai pasitaiko proga, išmėginti pirties malonumų neatsisako.

Berniukas iki šiol džiaugsmingai prisimena, kaip 2010 metais drauge su seneliu Stanislovu Valkausku rišo vantą, už kurią buvo apdovanotas šventės prizu.