„Pirties magijos“ palapinėse – senieji ritualai ir gamtos stebuklai

Dalia Treigienė

„Pirties dienos 2012“  lankytojams ne šiaip sau žadama atgaivos kūnui ir sielai. Tie, kurie užsuks į „Pirties magijos“ palapines, pasiners į paslaptingą ritualų, užkalbėjimų ir kerinčių gamtos galių pasaulį. O prisilietusi prie stebuklų kiekvieno dvasia nuskaidrėja...

 

 

 

 

 

„Lietuviškos pirties tradicijose išliko daugybė ritualų, kuriuos mūsų kraštuose anksčiau naudojo žyniai  –  gyduoliai, žolininkai, burtininkai, regėtojai, gyvatininkai. Dauguma jų vėliau pradėti vadinti raganomis, tačiau atsargesni pasivadino pirtininkais ir, pasitelkę pirmaprades gamtos stichijas – ugnį ir vandenį, toliau darė stebuklus“, - apie žmones, kurie ir šiandien skleidžia magišką tautos paveldą, užsimena Dalia Treigienė, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narė.

 

Moteris primena, kad Lietuva – miškų ir žaliuojančių pievų kraštas, todėl pirtyje įprasta naudoti daugybę įvairiausių augalų. Iš medžių šakelių ir stipresnių žolių rišamos vantos, klojami paklotai, iš vaistinių augalų ruošiami antpilai, tepalai ir daugybė kitų priemonių grožiui ir sveikatai. „Ar pažįstame nors pačius artimiausius augalus, ar dažnai prisimename, kad jie yra mūsų vyresnieji broliai, galintys pamokyti ir padėti“, -  savo misiją „Pirties magijos“ palapinėje subtiliai pristato ragana Dalia.

 

Augalų galia, gydantys rankų prisilietimai ir šimtmečiais iš kartos į kartą perduodamos žinios - tai dar ne viskas, kad žmogus pajustų magijos poveikį. „Dar reikia tikėti stebuklais“, - primena artėjančios šventės magės.